O NÁS

Jsme skupina českých středoškoláků a středoškolaček a na naší budoucnosti nám záleží více, než na našem vzdělání. Není nám jedno, že generace našich rodičů a prarodičů ničí naši zemi a naši budoucnost. Jsme znepokojeni postojem společnosti a politiků ke změnám klimatu. Požadujeme, aby se klimatická krize začala i jako skutečná krize vnímat.

Napadne vás možná, že jsme mladí nezkušení a naivní, ale co potom ti, jež jsou schopni po takovou dobu úspěšně přehlížet zprávy a varování uznávaných vědců a vědkyň? Ne, nejsme naivní děti, kterým se nechce sedět ve školních lavicích, jsme mladí lidé, kteří nevidí jiné řešení, než jasně a zřetelně bojovat o to, co nám právem náleží. O naši budoucnost. Dokud nebudou klimatické změny odvráceny a udržitelnost nebude na každodenním pořádku, nehodláme přestat. Planetu máme pouze jednu a nemůžeme si dovolit ji zničit.

Jsme součástí mezinárodního hnutí mladých lidí, kteří bojují za svou budoucnost. Každý pátek po celém světě vychází do ulic stávkovat tisíce studentů a studentek, kteří po politicích a dospělých požadují co nejrychlejší řešení klimatické krize.

Naše HODNOTY najdeš zde!