20.9 Stávka za klima – společně za budoucnost nás všech

Změny klimatu čím dál více dopadají už i na Českou republiku. Extrémně vychýleného počasí a jeho dopadů na fungování společnosti si letos mohl všimnout téměř každý. Změny klimatu nezasáhnou jenom naši generaci ve vzdálené budoucnosti. Dopadají na nás na všechny už teď – na mladé, i na staré.

Politici navzdory těmto dopadům však nadále vesměs klimatickou krizi ignorují. Namísto toho by však měli neprodleně začít usilovat o snížení emisí skleníkových plynů, které jsou podle vědců příčinou měnícího se klimatu.

Pojďme společně 20. září stávkovat všichni společně – studující, pracující, i ti v důchodu. Je na čase ukázat, že řešení klimatické krize požadujeme my všichni. Stávky za klima opět proběhnou po celé České republice.

Následovat jim bude Týden pro klima, od 20. – 27. září, s cílem dále pozdvihnout téma naší budoucnosti ohrožované změnami klimatu ve společnosti. Sledujte na FB stránce Týden pro klima a webové stránce www.tydenproklima.cz, co všechno se chystá za akce, nebo nějakou akci sami zorganizujte a staňte se součástí změny!

2 komentáře: „20.9 Stávka za klima – společně za budoucnost nás všech

  • 10. 9. 2019 (21:32)
    Permalink

    Dobrý den.
    Jaké jsou nápady, jenž navrhujete? Nechtěl bych jít na stávku jen se slepou představou toho, že demonstruji pro dobrou věc, ale s jasnou vizí proč tam jdu. Jak chcete například snížit objem skleníkových plynů, o nichž píšete?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *